Pierwsza wizyta

Zarówno przed pierwszą jak i każdą kolejną wizytą staraj się nie spożywać dużych posiłków. Twój ostatni posiłek powinien się odbyć najpóźniej półtorej godziny przed planowany zabiegiem. Jest to istotne, zwłaszcza jeżeli Twój problem dotyczy kręgosłupa lędźwiowego, krzyżowego, miednicy czy narządów wewnętrznych. Ucisk w tych okolicach może skończyć się nudnościami, wymiotami bądź po prostu uniemożliwi wykonanie niektórych technik terapeutycznych.

Przed przystąpieniem do terapii zostaniesz poproszony o zapoznanie się z Klauzulą RODO oraz Regulaminem gabinetu, podpisanie ich oraz wypełnienie odpowiedniej dokumentacji m.in. upoważnienie do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta i udzielonych świadczeniach zdrowotnych, oświadczenie dot. stanu zdrowia pacjenta. W tym celu przyjdź proszę ok. 5 min przed planowaną wizytą.

Jeżeli przed planowaną wizytą zachorujesz (gorączka, kaszel, ból głowy) i/lub (w przypadku Pań) pojawi się pierwszy dzień menstruacji – proszę skontaktuj się ze mną. Ustalimy czy dana wizyta może się odbyć, ponieważ tego typu stan ,w niektórych przypadkach, jest przeciwwskazaniem w przypadku niektórych technik fizjoterapeutycznych.

Na pierwsze spotkanie przynieś ze sobą dokumentację z innych placówek, jeżeli takową posiadasz. Dotyczy to również diagnostyki obrazowej (zdjęcia oraz opisy badań: RTG, Rezonans Magnetyczny, Tomografia Komputerowa, USG). Dokumenty te będą pomocne w diagnostyce Twoich dolegliwości bólowych.

W trakcie badania funkcjonalnego poproszę Cię, abyś rozebrał się do bielizny, w celu umożliwienia mi przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Żeby czuć się bardziej komfortowo, możesz przebrać się w krótkie, sportowe spodenki, z lekkiego materiału, natomiast góra Twojego ciała powinna być odkryta, w przypadku kobiet, wyjątkiem jest biustonosz.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie pojawiłeś się na planowanej wizycie i nie dałeś mi o tym znać min. 24 h wcześniej, na kolejnej wizycie zostaniesz poproszony o uregulowanie 50% wartości wizyty, która się nie odbyła. Szanujmy siebie nawzajem i swój czas.