Najczęściej zadawane pytania

Czy potrzebujesz skierowanie od lekarza?

Nie, skierowanie nie jest wymagane. Sama ocenię Twoje schorzenie i zaplanuję odpowiednią terapię. Jednak jeżeli posiadasz skierowanie od lekarza, możesz je ze sobą zabrać na pierwszą wizytę. Będzie to na pewno cenną wskazówką ułatwiającą diagnozę i rozplanowanie terapii.

Jak długo trwa jedna sesja terapeutyczna?

Zazwyczaj jedna wizyta trwa około 30-45 min. Jest to uzależnione od rodzaju stosowanej terapii.

Czy powinieneś wziąć ze sobą wyniki badań?

Tak, jeżeli posiadasz wyniki badań obrazowych typu RTG, USG, Rezonansu Magnetycznego czy Tomografii Komputerowej, bądź wyniki badań laboratoryjnych, jak morfologia, biochemia, OB krwi oraz ogólne badanie i biochemia moczu, zabierz je ze sobą. Ułatwi to proces diagnostyczny i przyspieszy planowanie terapii.

W co powinieneś się ubrać?

Najodpowiedniejszy będzie wygodny, luźny strój, z niezbyt grubego materiału (Krótkie spodenki i podkoszulek). W trosce o jak najlepsze efekty terapii, mogę poprosić Cię o zdjęcie pewnej części garderoby, bądź biżuterii w celu łatwiejszego dostępu do dysfunkcyjnej części ciała.

Ile razy będziesz musiał skorzystać z terapii?

Jest to najtrudniejsze pytanie, które Pacjenci zwykli zadawać. Wszystko uzależnione jest od rodzaju Twojego schorzenia, czasu występowania dolegliwości bólowych oraz rozległości kompensacji, które Twoje ciało wytworzyło w celu odczuwania jak najmniejszego dyskomfortu. Na pierwszym spotkaniu, po dokonaniu diagnozy, wspólnymi siłami postaramy się zaplanować cały proces leczenia. Na każdej sesji terapeutycznej będę przekazywać Ci odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych wzorców ruchowych oraz edukować Cię jakie ćwiczenia wykonywać, by zapobiegać nawrotowi dolegliwości bólowych i zmniejszyć ilość sesji terapeutycznych do minimum. Zazwyczaj jest to od 3 do 5 sesji terapeutycznych w odstępach jednotygodniowych, natomiast jest to uzależnione od Twoich problemów zdrowotnych.

Jak będzie wyglądało pierwsze spotkanie?

Na Twojej pierwszej wizycie przeprowadzę wnikliwy wywiad, pytając nie tylko o aktualne dolegliwości bólowe, ale także o ogólny stan Twojego zdrowia. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie badania funkcjonalnego w celu odnalezienia przyczyny wystąpienia dolegliwości bólowych. Oba te elementy pozwolą na postawienie jasnej diagnozy i przystąpienia do planowania terapii. Następnie przedstawię Ci najlepszy według mnie plan działania. Po Twojej akceptacji rozpoczniemy terapię. Wydaje się być tego sporo, jak na jedną wizytę, ale moim celem jest wykorzystać Twój czas najlepiej jak tylko potrafię, dlatego Twoja rekonwalescencja rozpocznie się już na pierwszym spotkaniu.

Czy mamy podpisany kontrakt z NFZ?

Nie, świadczymy wyłącznie usługi prywatne.