Masaż Kobido (japoński lifting twarzy)

Współczesna medycyna manualna w dużej mierze bazuje na technikach pochodzących z medycyny ludowej. Azja jest często wymieniana jako kolebka medycyny alternatywnej, w którą wpisuje się masaż. Terapeuci z Pracowni Zdrowia w Krakowie oferują możliwość skorzystania z masażu Kobido, który często określany jest mianem japońskiego liftingu twarzy. Jakie efekty zapewnia masaż Kobido? Na czym polegają zabiegi? Kiedy warto zdecydować się na japoński lifting twarzy?

Masaż Kobido

Masaż Kobido – co to jest japoński lifting twarzy?

Masażem Kobido określa się zabieg łączący w sobie cechy typowego masażu tkanek głębokich i technik pielęgnacyjnych, co w rezultacie daje pacjentowi podwójne korzyści. Ta japońska technika masażu jest wykonywana w obrębie mięśni twarzy, karku i głowy, a dzięki odpowiednio zaplanowanym sekwencjom ruchowym pozwala wyeliminować problemy funkcjonalne i pozytywnie wpływa na kwestie związane z wyglądem. Nie bez powodu masaż Kobido jest często nazywany liftingiem twarzy bez skalpela – nieinwazyjny charakter tej metody sprawia, że pacjenci mogą uzyskać zauważalne i długotrwałe efekty w kontekście estetyki twarzy, które zwykle uzyskiwało się na drodze zabiegów z chirurgi estetycznej.

Popularność masażu Kobido w Polsce zwiększa się każdego roku, czego dowodem jest fakt, że coraz częściej występuje w ofercie gabinetów rehabilitacji. Dlatego zapraszamy do Pracowni Zdrowia w Krakowie, aby przekonać się o wartościowym wpływie japońskiego liftingu twarzy i sprawdzić jego dobroczynny wpływ na różne aspekty ludzkiego ciała.

Jak wygląda masaż Kobido?

W przeciwieństwie do zabiegów masażu klasycznego ta technika jest skoncentrowana głównie na obszarach twarzy, karku i głowy. Złożone sekwencje i poziom intensywności wykonywanych ruchów jest mocno zakorzeniony w japońskiej tradycji medycyny alternatywnej. W Japonii masaż Kobido jest uznawany za najbardziej złożoną i kompleksową formę masażu twarzy. Japoński lifting twarzy łączy w sobie wiele rozmaitych form pracy z tkankami – począwszy od powolnej i głębokiej stymulacji mięśni, przez precyzyjne i energiczne ruchy, a skończywszy na delikatnych technikach pielęgnacyjnych.

W praktyce zabieg masażu Kobido składa się z pięciu głównych etapów:

  1. Masażu tkanek głębokich niwelującego nadmierne napięcie mięśni.
  2. Fazy głębokiej relaksacji redukującej stres, wprawiającej w odprężenie.
  3. Drenażu limfatycznego stymulującego mikrokrążenie i walkę niedoskonałościami.
  4. Ręcznego liftingu ukierunkowanego na poprawę estetyki twarzy.
  5. Akupresury i energetyzacji określonych punktów mięśniowych.

Zabiegu z japońskiego liftingu twarzy rekomendujemy wykonywać profilaktycznie (np. raz na 2 tygodnie lub raz w miesiącu) lub w formie intensywnej serii zabiegów (np. 10 czy 15 spotkań) – częstotliwość.

Japoński lifting twarzy – jakie są efekty masażu Kobido?

Wieloetapowy charakter sesji masażu Kobido sprawia, że zabiegi pozwalają uzyskać pacjentom korzyści na różnych płaszczyznach. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na efekty estetyczne. Dzięki regularnym sesjom japońskiego liftingu twarzy można uzyskać takie rezultaty jak:

  • uniesienie policznków
  • polepszenie owalu twarzy,
  • redukcja cieni pod oczami,
  • przywrócenie utraconego blasku,
  • eliminacja zmarszczek mimicznych,
  • zmniejszenie opuchlizny i obrzęków,
  • wzrost elastyczności i jędrności skóry,
  • poprawa mikrokrążenia i odżywiania skóry oraz usunięcie nagromadzonych toksyn – element przeciwdziałania postępującemu procesowi starzenia się organizmu.

Masaż Kobido ma nie tylko pozytywny wpływ na wygląd, ale i korzystnie oddziałuje na zdrowie. Podczas zabiegów japońskiego masażu twarzy dochodzi do zmniejszenia napięcia mięśniowego (np. szyi czy stawów skroniowo-żuchwowych), złagodzenia dolegliwości bólowych w obrębie głowy i karku, czy redukcji nadmiernie odczuwanego stresu. Dzięki masażowi Kobido pacjent ma szansę uzyskać stan odprężenia psychofizycznego, co ma również wpływ na poprawę samopoczucia.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu Kobido

Japoński lifting twarzy jest polecany osobom, jednakowo kobietom i mężczyznom, szukającym nieinwazyjnego sposobu na polepszenie wyglądu skóry twarzy i przeciwdziałania niektórym jej  niedoskonałościom np. zmarszczkom, nadmiernej wiotkości czy nieprawidłowego owalu twarzy. Masaż Kobido jest niezwykle często wymieniany jako alternatywa dla chirurgicznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ponadto zabiegi tą metodą sprawdzą się w przypadku osób z nadmiernym stresem, bólami głowy i karku czy problemami z bruksizmem.

Nie wszyscy mogą skorzystać z pozytywnego wpływu japońskiego liftingu twarzy. Wykonywanie masażu Kobido jest przeciwwskazane w przypadkach infekcji skórnych (np. opryszczka, cera trądzikowa),  po niedawno przeprowadzonych zabiegach kosmetycznych (np. mezoterapia, peelingi chemiczne, laseroterapia), cery naczyniowej, miażdżycy tętnic szyjnych czy po usunięciu (ekstrakcji) zębów.

Japoński lifting twarzy (masaż Kobido) – zalety

  • Połączenie masażu i zabiegu estetycznego.
  • Realne wsparcie estetyki skóry twarzy.
  • Nieinwazyjne zwalczanie niedoskonałości.
  • Dodatkowa forma przeciwdziałania niedogodnościom wynikającym ze stresu i nadmiernego napięcia mięśniowego.

Pracownia Zdrowia – masaż Kobido (japoński lifting twarzy) Kraków

Zainteresowanych masażem Kobido i sprawdzeniem właściwości japońskiego liftingu twarzy zapraszamy do Pracowni Zdrowia w Krakowie. Oferujemy też szereg innych usług z zakresu fizjoterapii i technik medycyny manualnej, które będą pomocne w przeciwdziałaniu dolegliwościom dotyczącym narządu ruchu. Zapraszamy na profesjonalne konsultacje – nasi specjaliści dokonają fachowej oceny i zaproponują najlepsze rozwiązania, aby przywrócić prawidłowy stan zdrowia. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu i umówienia się na wizytę.