Rozmiar tekstu
zaneta tyminska fizjoterapeJestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i licencjatką pedagogiki Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej w Łodzi. Ukończyłam szkolenie podyplomowe i uzyskałam tytuł Certyfikowanego Terapeuty Manualnego.
Jako fizjoterapeutka pracuję w Przychodni Rehabilitacyjnej "Perpetuum Mobile" gdzie zajmuję się terapią indywidualną osób cierpiących na bóle kręgosłupa i stawów, wykonuję masaże lecznicze i relaksacyjne oraz prowadzę zajęcia grupowe "Zdrowy kręgosłup". Poza tym współpracuję z przedszkolem Beztroski Świat, w którym prowadzę ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci.

Jestem Instruktorką Aktywnej Rehabilitacji według standardów Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, której celem jest wspomaganie w rozwoju samodzielności w życiu społecznym osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózku inwalidzkim.

Współpracowałam z Centrum Kształcenia Zacisze prowadząc zajęcia z zakresu: terapia zajęciowa i aktywizacja – na kierunku Asystent Osoby Niepełnosprawnej; masaż; wybrane zagadnienia kliniczne; gimnastyka lecznicza; rehabilitacja ogólna – na kierunku Biomasaż. Prwadziałam kursy masażu klasycznego, gorącymi kamieniami i bańką chińską.

Kursy i szkolenia:

2017 Certyfikat Terapii Manualnej
2016 - 2014 – Kurs Terapii Manualnej
  • moduł OW1 – środkowy odcinek szyjny, bark
  • moduł OW2 – stawy głowy, przejście szyjno-piersiowe, pierwsze żebro, łokieć, ręka
  • moduł UW1 – odcinek lędźwiowy, staw krzyżowo-biodrowy, biodro
  • moduł UW2 - odcinek piersiowy, kolano, stopa
  • moduł OW3 - staw skroniowo-żuchwowy, cieśnie
  • moduł MFT - Medyczny Trenig Funkcjonalny
2016 - Kurs doskonalący I stopnia Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
2013 – Kurs Pilates
2012 – Kurs podstawowy Kinesiotaping
2012 – Kurs podstawowy koncepcji PNF – Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (torowanie nerwowo-mięśniowe)