Rozmiar tekstu

1. Klasyczny masaż relaksacyjny

Klasyczny masaż relaksacyjny całego ciała to najpopularniejszy i najczęściej wybierany spośród licznej oferty zabiegów dostępnych w gabinetach odnowy biologicznej czy salonach SPA. Masaż trwa średnio 1 – 1,5 godziny. Podczas zabiegu stosuje się głównie techniki głaskania, rozcierania i ugniatania. Na tego typu masaż najlepiej wybrać się po ciężkim dniu pracy, wtedy kiedy wszystkie sprawy zostaną już załatwione, aby w pełni móc cieszyć się masażem. Podczas masażu nie powinno się rozmawiać, dzięki temu możemy się w pełni zrelaksować i odbierać przyjemne bodźce płynące z naszego ciała.

slider

 

2. Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest jedną z form masażu relaksacyjnego, który cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Podczas masażu stosuje się kamienie pochodzenia wulkanicznego, które mają bardzo duże właściwości przewodzenia wysokiej temperatury, wykorzystywanej podczas zabiegu. Do masażu wykorzystywane są 54 kamienie o różnej wielkości i kształcie. Kamienie zostają umieszczone i podgrzane w specjalnym urządzeniu na godzinę przed masażem, dzięki temu mogą przez długi czas oddawać przyjemne ciepło. Podczas masażu wykorzystywane są bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki oraz bodźce termiczne, które rozszerzają naczynia krwionośne, przyspieszając przepływ krwi i substancji odżywczych przez mięśnie. Na tego typu masaż najlepiej wybrać się w chłodny jesienny dzień lub zimą. Czas trwania masażu to od 1 do 1,5 godziny.

kam


3. Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny to zabieg wykonywany z wykorzystaniem olejków eterycznych. Przed zabiegiem masażysta dobiera odpowiednią kompozycję zapachową, dostosowaną do upodobań osoby masowanej. Olejki eteryczne, zwane też olejkami aromatycznymi, to stężone wyciągi pochodzenia roślinnego które dobrze rozpuszczają się w tłustych olejach. Podczas masażu aromaterapeutycznego wykorzystywane są oleje bazowe (substancje bezzapachowe) do którego dodawane jest kilka kropli olejku eterycznego. Kompozycje stosowanych olejków mogą mieć działanie relaksujące i uspokajające lub pobudzające. Kompozycja uspokajająca będzie zawierała w swoim składzie kilka kropli olejku lawendowego lub słodkich migdałów. Kompozycja pobudzająca będzie zawierała olejki cytrusowe. Czas trwania masażu to 45 – 60 minut.

aromaterapia


4. Masaż na cztery ręce

Wykonywany jest jednocześnie przez dwóch masażystów. Masaż tego typu wymaga dużego przygotowania ze strony masażystów, polega on bowiem na wykonywaniu tych samych ruchów, w tym samym czasie i w tym samym tempie. Dzięki temu osoba masowana przeżyje niezapomniane wrażenia. Należy dodać, że zabieg ten odbywa się w rytm muzyki relaksacyjnej. Czas trwania masażu to około 45 minut.

czter


5. Masaż czekoladowy

To zabieg relaksacyjno-odżywczy stosowany na całe ciało lub na wybrane partie np. twarz, szyję i dekolt. Zabieg rozpoczyna się od rozprowadzenia mleczka nawilżającego. Następnie nakłada się ciepły peeling czekoladowy i przeprowadza się masaż peelingowy. Po zmyciu peelingu nakłada się na całe ciało ciepłą maskę czekoladową, ciało owija się folią i pozostawia na 30 minut. Po zmyciu maski wykonywany jest masaż relaksacyjny z zastosowaniem kremu na bazie czekolady. Tego typu masaż działa nie tylko na receptory skóry ale także na receptory węchowe. Działa relaksująco a do tego doskonale odżywia i nawilża skórę. Wybierając się na masaż czekoladowy warto zarezerwować sobie około 1,5 godziny.

czekolada